تیر ۲۷, ۱۳۹۲ - admin

تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام

مقدمه:

از آنجا که سود هر سهم و بازده سهام از مهمترین معیارهایی هستند که در ارزیابی عملکرد شرکت نقش بیشتری را ایفا می کنند: هر شرکتی می تواند با سرمایه گذاری در پروژه هایی با بازده کم ، سود هر سهم خود را افزایش دهد .مادامی که بازده سرمایه یک پروژه جدید، بیش از هزینه بدهی بلند مدت بعد از مالیات آن باشد ، باعث افزایش سود هر سهم خواهد شد . اما اگر بازده پروژه به اندازه کافی بالا نباشد که به سهامداران بازده مناسبی روی سرمایه آنان بدهد ، باعث کاهش قیمت سهام و ضریب قیمت سهام و ضریب قیمت به سود خواهد شد . جذابیت ظاهری سود هر سهم آن است که این روش مبتنی بر چیزی است که می توان آن را مدل حسابداری ارزش نامید .

در این مدل ، که قیمت سهام شرکت مساوی حاصل ضرب سود هر سهم در ضریب قیمت به سود می باشد . ضریب قیمت به سود× سود هرسهم = قیمت سهام شرکت معمولاً مهمترین معیار ارزیابی عملکرد مؤسسات در حال حاضر نرخ بازده سهام است . این معیار به تنهایی دارای محتوای اطلاعاتی برای سرمایه گذاران بوده و برای ارزیابی عملکرد مورد استفاده قرار می گیرد . وقتی این معیار کاهش یابد زنگ خطری برای شرکت است و عملکرد شرکت را مناسب نشان نمی دهد ….

 

فهرست مطالب:

فصل اول : کلیات این پایان نامه

موضوع پایان نامه

اهمیت موضوع

دلیل انتخاب موضوع

مواد و ملزومات لازم برای این تحقیق

فصل دوم : ادبیات تحقیق

پیشینه تحقیق

مبانی نظری

فرضیات تحقیق

روش تحقیق و آزمون فرضیات

تعاریف عملیاتی واژه ها

تجزیه و تحلیل اطلاعات

یافته های تحقیق در مورد سود هر سهم بر بازده سهام

فصل سوم : نتیجه گیری و پیشنهادات

نتیجه گیری

پیشنهادات

 

124 صفحه

پایان نامه اقتصاد / پایان نامه حسابداری cprozhe.com / SLSB: Improving the Steganographic Algorithm LSB / بازده سهام / بازدهی سود / پروپوزال / تاثیر سود سهم در بازده سهام / تحقیق اقتصاد / تحقیق حسابداری / سود سهم / قیمت سهام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *