اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ - admin

پروژه شرکت های هرمی

تعريف objection:
 واژه objection به معناي سوالي است که براي به نقد کشيدن و تويح بيشتر در مورد يک موضوع مطرح مي‌شود. درواقع هر سوالي که در مورد يک کار ازما پرسيده مي‌شود يک objection است، و دليل مطرح شدن آن عدم اطلاعات شخص پرسشگر از حقيقت موضوع است که در اين حالت فرد جوابگو بايد بتواند با داشتن اطلاعت کامل اعتماد به نفس بالا و تسلط و نفوذ در کلام objection مطرح شده را پاسخ دهد. objection فرصتي  طلايي است که ما بتوانيم نکات مبهم پيش آمده در ذهن افراد را بطرف کرده و نوعي ايمان و بينش قوي براي ادامه کار به افرد افبا نماييم. يکي از پيش نياز هاي جواب دادن به objection که نوعي رابطه روحي رواني با فرد است ايجاد ارتباط موثر است. ارتباط موثر بر طرف کننده هر گونه سوء تفاهمي است. با ارائه يکسري روشهاي تکنيکها افراد مي‌توانند از فوايد يک رابطا موثر استفاده کنند. اما وقتي که پيامي توسط شخصي با شک و  ترديد ارسال مي‌شود ويا شخص در حالت پاسخ گوي دار دودلي مي‌شود مسلماً نمي‌تواند به طور صد در صد بر روي طرف مقابل تاثر بگذارد.ايجاد اين ارتباط موثر نيازمند تسلط کامل برآموزشهاي اين سيستم است. تسلط بر نوع تجارت NETWORK MARKETING و همچنين تسلط به 3p يعني product (محصول) plan (طرح کمپاني)   و positioning (استراتژيهاي کمپاني) از ضروريات پاسخگويي به يک سوال است عدم تسلط به اين موارد شخص را دچار تزلزل کراه و در نتيجه در جوابگوي موفق نخواهد بود. چه بسا اطلاعات قبلي خود را نيز فراموش کرده و باعث ايجاد عکس العمل منفي در شخص پرسشگر گردد. اگر در جوابگويي  به شخصي دروغ گفته مي‌شود ممکن است فرد پس از مدتي به جواب صحيح دست يابد که اين حالت موجب کمرنگ شدن اعتبار ما، تجارت NETWORK MARKETING و حتي کمپاني مي‌گردد.
نشاط و انعطاف پذيري روحي از ديگر اصولي است که در پاسخگويي  به objection بايد رعايت شود. افرادي هستند که ممکن است با مطرح کردن سوالات متفاوت به جمع‌آوري بپردازند. وظيفه ما اين است که با ايجاد ارتباط موثر به سوالات آنها گوش دهيم و با سعه صدر و حوصله زياد به سوالات آنها پاسخ دهيم. همچنين نبايد در مقابل سوالات افراد حتي اگر غير منطقي هم باشد عکس العمل منفي ناشي از از تعصب را بروز داد. هدف کلي پاسخ گويي به objection اطلاع رساني و بالا بردن سطح آگاهي افراد است. تا در سايه يک جواب منطقي به شغل خود ايمان آورده و با قدرت بيشتري به کار خود ادامه دهند.
کليد موفقيت در NETWORK MARKETING آموزش مي‌باشد و در واقع خوب دفاع کردن بهترين نوع آموزش مي‌باشد. وقتي بتوانيم به يک objection جواب قاطعانه‌اي بدهيم هم شخص مورد نظر را قانع کرده و هم او را در يک چارچوب آموزشي قدرتمند قرارداده تا سطح اطلاعات خود را ارتقا دهدو نيز تجربه‌اي مفيد درزمينه کار بدست آورد. درغير اين صورت نه فرد را قانع کرده‌ايد و نه دفاع موثري داشته‌ايد که نتيجه آن بدنامي خود و تجارت ما است. بعد از اين که شخص سوال خودش را پرسيد و جواب خود را دريافت کرد مي‌توانيم با مطرح کردن سوالات کليدي و مهمي که قبلاً براي خود ما و ديگر زيرمجموعه‌ها مطرح شده و همچنين پاسخگويي به آنها ابهامات و سوالات ديگري که براي او مطرح شده را پاسخ دهيم. استفاده از اين روش باعث مي‌شود که اگر براي او نيز سوالي باقي مانده باشد آنرا پرسيده و جوابش را دريافت کند.
قانون NETWORK MARKETING
يکي از کارآمدترين و موثرترين روشها براي پاسخگويي به objection قانون 3F مي‌باشد که نوعي ايجاد همدلي و هم احساس بودن و ارتباط متقابل روحي را ايجاد مي‌کند با اين روش مي‌توان به سوالات واشکالات افراد جواب قانع‌کننده اي داد که آمادگي روحي و ذهني ايجا د تاثير جواب را مضاعف مي‌کند.
به عنوان مثال اگر دوست شما پرسيد: از کجا معلوم است سکه‌ها واقعاطلا باشند به جاي اينکه بي‌درنگ پاسخ دهيد که معلوم است که طلا است بگوئيد: چه جالب من احساس شما را درک ميکنم. (FEEL).اتفاقا براي من همين سوال پيش آمد (FELT) ولي ميدانيد که چه کردم؟ شروع به تحقيق کردم ( FOUND)  و اين سکه را نزد چند طلاساز و طلافروشي بردم و آنها هم تاييد کردند که اين سکه طلاي 24 عيار است با اين روش در حقيقت به جاي جبهه گيري و مخالفت با ابراز هم فکري در کنار  دوستتان قرار مي‌گيريد سپس يک حقيقت را در غالب تجربه بيان مي‌کنيد.
به طور کلي اسلحه اصلي ما در پاسخ دادن به objection اطلاعات ودانش ما مي‌باشد. اين اطلاعات همواره بايد به روز شده و update گردد وهمواره بايد به مطالعه در زمينه‌ها وابعاد مختلف کار پرداخت و اطلاعات جديد دريافت ‌کنيم. مهندسي را در نظر بگيريد و به مدت 30 سال درکارخانه‌اي مشغول به کار است و از تمامي دستگاهها شناخت کامل دارد و قادر است تمامي آنها را به راحتي تعمير نمايد. اين فرد در بين کارخانه از محبوبيت بالايي برخورار است زيرا اطلاعات در مورد دستگاهها دارد. حال بعد از مدتي مدير کارخانه تصميم مي‌گيرد دستگاههاي کارخانه را عوض کند و دستگاههاي جديدتر و کارآمدتري وارد کارخانه نمايد. کارکنان کارخانه انتظار دارند اين مهندسي بتواند از عهده مشکلات و کاربري دستگاهاي جديد برآيد. ولي چون اطلاعات خود را به روز نکرده و با دستگاههاي جديد آشنايي ندارد و توان نصب و راه‌‌اندازي آنها را ندارد محبوبيت و شخصيت والايي را که نزد کارکنان داشته را از دست مي‌دهد و ديگر نفوذي در کار خود نخواهد داشت.پس به روز کردن اطلاعات در تجارب NETWORK MARKETING امري الزامي است. يکي از بهترين تکنيک هاي جواب دادن به سوالات objection ها اين  است که سوال را با سوال پاسخ دهيم.
پيش شرط اين قضيه داشتن ذهنيت مثبت نسبت به شخص پرسشگر است. اين ذهنيت بايد همواره وجود داشته باشد که فرد پاسخگو مانند همان شخص پرسشگر بوده است و در آن لحظه سوالي را مطرح ميکند که زماني براي خود او نيز سوال بوده است. مثلاً ممکن است فردي بگويد که اين سيستم کلاهبرداري است نبايد در مقابل اين فرد موضع گرفت بلکه ميتوانيم از او بپرسيم که چرا اين سيستم کلاهربرداري است اگر ميتواند ثابت کند در اين صورت شخص توان پاسخگويي را از دست مي‌دهد و با توجه به منطق کلام و همدلي ايجاد شده به جواب مورد نظر خود دست ميابد.
باتوجه به مقدمه‌اي که درباره objection وآداب آن گفته شد بحث خود را با طرح جواب به تعدادي از سوالاتي که درباره NETWORK MARKETING مطرح است ادامه ميدهيم. همانطور که ميدانيم هر کاري مسايل و مشکلات خاص خودش را دارد و تجارت NETWORK MARKETING نيز از اين قاعده مستثني نيست. بخش اعظم اين مشکلات مربوط به ديدگاه منفي افراد مختلف در جامعه نسبت به اين تجارت است.
به طور کلي اين ديدگاه و نگرش را مي‌توان به چهار بخش تقسيم کرد.
1- افراد در گذشته با سيستمهايي برخورد کرده اند که معروف به دسيسه‌هاي هرمي Pyramind Scheme مي‌باشد. در سالهاي گذشته اين سيستمها وارد ايران شدند چند ماهي فعاليت کردن که بنا به دليلي ربا اعلام شدند، اشباع شدند، متوقف شدند، و نهايتاً تعطيل شدند، مثل جوانان موفق، اوراق مشارکت يزد، سيادتان شيراز، باختران سبز، آفتاب يزد، طرح تعاون، طرح نودوستي، جاسوييچي، پيرين بانک، کمبرلي يانمونه‌هاي خارجيش مثل پنتاگونا، در اتبدا ممکن است تصور کنيد که NETWORK MARKETING نيز مشابه اين سيستمهاي  هرمي است. اما با توضيحاتي که اکنون گفته مي‌شود خواهيد فهميد که اين سيستمها نه تنها شبيه NETWORK MARKETING نيست بلکه تفاوتهاي عمده اي با آن دارد. از آنجاييکه قويترين اين سيستمها پنتاگونا که متعلق به کشور ايتاليا بود آنرا توضيح مي‌دهيم:
در پنتاگونا براي اينکه شخص وارد سيستم شود بايستي سه برگ کاغذ را از کسي مي‌خريد وسپس آنرا مي‌فروخت. مقداري از پول به دست آمده را به شخص فروشنده و مقداري را هم به حساب کمپانيهاي واسطه واريز مي‌کرد و در واقع به عنوان يک واسطه عمل ميکرد و همانطور که مي‌دانيد هر کجا واسطه به وجود بيايد، متعاقب آن فساد اقتصادي پيش مي‌آيد. اما در NETWORK MARKETING هدف حذف واسطه‌ها ميباشد. با توجه به نوع سيستم هرمي که در آن، فعاليت مي‌شد شخص بايد دو يا سه يا پنج عدد از آنرا کپي مي‌کرد و به دوستان ديگرش مي‌فروخت. اين شخص در مقام واسطه و دلال برگه ها را از دست مي‌خريد و به دست مي‌فروخت و پول را از دوستانش دريافـ‌ت مي‌کرد. بعضي از اين واسطه‌ها کاغذ‌ها را گرانتر مي‌فروختند  و عده‌اي ديگر نيز تعدادي بيشتري را به فروش مي‌رساندند که در نتيجه اين فسادها اين سيستمها در نهايت تعطيل وغير قانوني  اعلام شد،‌محصولي که شما از طريق NETWORK MARKETING و از کمپاني GMI خريدار مي‌کنيد مستقيماً از خود کمپاني خريداري کرده و از  خود شرکت دريافت مي‌کنيد و همچنين کليه پورسانتها نيز به طور مستقيم توسط کمپاني به حساب شما واريز مي‌گردد. هيچ رابطه‌اي مالي بين افراد مجموعه نيست وتنها رابطه‌‌اي که بين افراد است رابطه آموزشي و حمايت از زير مجموعه‌ها مي‌شد اين هرم داراي 7 مرحله يا اصطلاحاً level بود که هرکس به level آخر ميرسيد اصطلاحاً Topseven ناميده مي‌شد. در داخل هرم سطر به سطر زير مجموعه‌ها اضافه مي‌شدند. مثلا اکثر شما کاغذتان را به سه نفر ديگر مي‌فروختيد يک level بالاتر مي ‌رفتيد و اگرآن سه نفر به سه نفر هاي ديگر مي‌فروختند شما باز يک level بالاتر مي‌رفتيد تا به رأس هرم يا همان Topseven برسيد که در اين حالت مبلغي حدود هفتاد تاصد ميليون جايزه مي‌گرفتيد و بالاجباراز سيستم خارج مي‌شديد ولي خوب فرض کنيم شما به سه نفر کاغذ را فروخته ايد، از آن 3 نفر دو نفر هم به سه نفرهاي خود فروخته اند و لي نفر سوم دو تا از کاغذها را مي‌فروشد و کاغذ دوم بنا به دليلي از بين مي‌رود يا حتي براي نفر سوم سانحه‌اي بوجود مي‌آيد به اين ترتيب هرم شما قطع مي‌شود و شما هيچ وقت به سود نمي‌رسيد. اماسيستمي که NETWORK MARKETING استفاده کرده به هيچ وجه خروج و تعطيلي درآن وجود ندارد و تامادامي که از دو سمت شما افراد وارد مي‌شوند وتعادلهاي 3/3 و يا 2/2 را بدست مي‌آوريد پورسانتهاي خود را دريافت مي‌کنيد. همچنين ميتوانيد شاخه‌اي را که سرعت کُند يا ثابت دارد را با اضافه کردن نفرات فعال، فعال‌تر کنيد ثانياً اگر شخصي به دليلي فعاليت نکند بقيه دستهاي شما فعاليت خود را ادامه مي‌دهند شما به سود مي‌رسيد. در NETWORK MARKETING تساوي زمان ومکان وجود دارد ولي در هرمها هر کسي زودتر وارد مي‌شد در صورتيکه به راس هرم ميريسد به سود ميرسيد و افرادي که در قاعده هرم بودند همگي متضرر مي‌شدند. همواره افرادي در قعر هرم قرار داشتند که نميتوانستند کاغذهاي خود را  به فروش برسانند ولي در GMI محصول شما طلاي خالص 24 عيار است که محصولي ارزشمند است و به مرور زمان ارزش افزوده پيدا مي کند و در هر شرايطي قابل تبديل به پول نقد مي‌باشد. همچنين NETWORK MARKETING يکي از شاخه‌هاي IT و علم فناوري اطلاعات است. آموزشهاي اين سيستم توان راهبري و مديريتي افراد را به طور چشمگيري افزايش داده آنها را متعهد و هدفنمند کرده و تبديل به  افرادي متفکر واهل مشورت وقدرتمند مي‌نمايد.
2- دومين دليلي که باعث ايجاد نگرش منفي در افراد است نوعي بدبيني است به اين صورت که افراد فکر مي‌کنند آنها پله‌هايي براي موفقيت و پيشرفت افرادي هستند که زودتر وارد اين سيستم شده اند و حال آنها سعي دارند براي رسيدن به درآمد بالا آنها را وارد سيستم کند. در پاسخ اين افراد بايد توضيح داد که اين سيستم تجاري يک فعاليت اقتصادي مطلوب و پايدار است که نهايتا برنده-برنده (win-win) مي‌باشد و ما زماني به سود مي‌رسيم که آنها به سود رسيده باشند. با تأکيد بر حمايت آموزشي به آنها مي‌گوييم که تمام اطلاعات خود را در اختيار آنها گذاشته تا آنها نيز به موفقيت برسند و در واقع آنها را متوجه حمايت اجباري در سيستم مي‌نماييم. رابطه کاري که بين رييس يا مدير يک شرکت با کارمندهايش در ديدگاه سنتي ديده مي‌شود در اينجا معنايي ندارد رييس يا مدير يک شرکت اداره يا کارخانه هيچگاه معلومات خود را به طور تمام و کمال در اختيار کارکنان خود نمي‌گذارد. زيرا ممکن است با اين کار جايگاه خود را به افراد باهوش‌تر وکارآمدتر از خود بدهد…..

فهرست مطالب

 • تعريف objection: 6
  قانون NETWORK MARKETING 7
  عدم موفقيت افراد در نتورک‌هاي ديگر: 15
  اشباع شدن در NETWORK MARKETING: 17
  تئوري اشباع: 18
  نتورک‌هاي جديد: 22
  نتورک‌هاي ايراني: 23
  شغل کاذب: 24
  خروج ارز: 27
  (چرخه صرافيها: 27
  چند objection  ديگر درباره NETWORK MARKETING: 31
  2. با فراگير شدن بازاريابي شبکه‌اي وضعيت اين نوع تجارت در دنيا چگونه است؟ 31
  4. فعاليت افراد در زمانهاي کاري: 32
  7. از کجا بفهميم که اين طرح هرمي نيست؟ 36
  8. کثرت جمعيت جوان ما در اينجا عامل منفي نيست؟ 36
  11.در مورد Verisign: 38
  12. نمي‌توانيم کار را مثل شما معرفي کنيم: 39
  13. خانواده موافق نيستند: 39
  14. با مذهب‌ مغايرت دارد، اشکال شرعي دارد: 39
  15. به اقتصاد کشور ضرر مي‌زند: 40
  16. ما کسي را نداريم که واريد اين سيستم بشود: 40
  17. با اينترنت نمي‌توانيم کار کنم: 40
  Mind Shift Their 41
  تجارت الکترونيک: 46
  ويژگي‌هاي اقتصاد موج رسمي: 51
  1. عوامل توليد: 52
  2. ارزشهاي ناملموس: 52
  3. انبوه زدايي: 53
  نام شرکت:  Quest International 56
  محصولات شرکت: 58
  3- عضويت Diamond: 59
  4- عضويت Pearl: 60
  5- عضويت Royal: 60
  برخي اشکالات: 67
  عضويت Pearl 67
  PRODUCTS Quest: 69
  3- ميزان انتشار اسناد مکتوب در سيستم (شفاف سازي): 71
  شرکت My7Diamonds: 72
  بررسي Plan و برخي از معايب: 74
  EVU: 77
  EVU Presentation: 79
  حاميان دوره‌هاي تحصيلي: 82
  پلان درآمدزائي: 83
  برخي از معايب EVU: 89
  شرکت گلدبيز (Gold biz Limited) 89
  محصولات شرکت 89
  طرح سوددهي شرکت (Compensation Plan): 92
  نکات قابل توجه در طرح سوددهي شرکت گلدبيز: 93
  چند نکته قابل توجه در مورد شرکت گلد بيز: 93
  بازاريابي مشارکتي 95
  واما درآمد زايي در بازار يابي مشارکتي: 96
  طرح درآمد زايي تقسيم سلولي: 97
  دفترکار مجازي 97
  ويژگي‌هاي اختصاصي کارت دانش‌آسو 100
  چرا به کارت دانش خريد پشتيبان گفته مي‌شود. 100
  4) پک نرم‌افزار آموزشي ويندوز XP باتکنولوژي Interantive در 5 سي‌دي 102
  آغاز و توسعه فرآيند درآمدزايي درآسونت 104
  ويژگي‌ها و نکات مثبت 105
  برخي از ايرادات آسو: 106
  وست ويژن اينترنشنال: 107
  معرفي شرکت VastVision International 108
  نحوه بازاريابي محصولات شرکت 111
  نحوه گرفتن پاداش در جايگاه B 112
  نحوه ارتقاء يک جايگاه به جايگاه بالاتر 115
  4- جايگاه G: 116
  پلان جديد 117
  EBL: 119
  مزاياي PTM کارت: 121
  نحوه پورسانت دهي 122
  انواع پورسانت‌ها 124
  نحوه پرداخت پورسانت‌ها به شما: 126
  ايرادات: 129
  EMPOWERISM 131
  پلن‌هاي سوددهي  Empowersim: 133
  سقف درآمد Empowerism : 134
  2) پلن RSVP: 135
  امنيت سايت و کمپاني: 138
  سود کمپاني: 138
  E parsian 139
  مزاياي کارت‌هاي پارسيان 144
  نحوه پرداخت پاداش‌ها به شما 147
  ايرادات: 148

150 صفحه

پایان نامه حسابداری بازاریابی / پایان نامه / پایان نامه رشته اقتصاد / پایان نامه رشته حسابداری / پزوژه / تجارت الکترونیک / روش تحقیق / شرکت / شرکت هرمی / شرکتهای هرمی / مقاله / مقاله شرکت هرمی /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *