مارس 20, 2013 - admin

آموزش بهینه سازی سایت(بخش 2)

 

همان طور که می دانید سئو و بهینه سازی سایت در دو سطح صورت می گیرد. in Page : سئویی که به پارامترهای داخل صفحه می پردازد و سئو OffPage که به مفاهیم خارج از یک صفحه می پردازد در این بخش قصد داریم در مورد سئو و بهینه سازی داخلی سایت صحبت کنیم. محققین این حوزه برای بهینه سازی سایت از قانونی به نام 21 21 11 استفاده می کنند به این منظور که 11 % باید – – برای بهینه سازی داخلی سایت 21 % بر روی محتوای سایت و 21 % هم در لینک بیلدینگ باید کار شود.اما توجه داشته باشید بهینه سازی سایت باید از همین ابتدا به صورت کاملا عادی و با هدف رضایت کاربران از سایت صورت بگیرد.  مشخص نمودن دسته بندی موضوعی سایت:
قدم اول باید مهمترین موضوعات وب سایت شما به همراه زیرمجموعه های آن ها مشخص شود و کاربر با امکانات سایت شما به خوبی آشنا شود. برای مثال ما قصد داریم موضاعات وب سایتی را که در زمینه طراحی وب سایت فعالیت می کند را مشخص کنیم:

موضوعات مهم:
آموزش طراحی سایت | آموزش سئو و بهینه سازی سایت | آموزش بازاریابی اینترنتی
زیرموضوع ها:
آموزش طراحی سایت : آموزش سیستم های مدیریت محتوا آموزش طراحی قالب آموزش نصب
امکانات سایت
آموزش سئو و بهینه سازی: آموزش لینک بیلدینگ بهینه سازی داخلی شبکه های اجتماعی
آموزش های گوگل وب مستر
آموزش بازاریابی اینترنتی: ایمیل مارکتینگ برندسازی ویدیو مارکتینگ  شاید با خودتان تصور کنید چقدر ساختار موضوعی کوتاهی من برای این سایت در نظر گرفته ام درست فکر کردید زیرا از نظر من سایت اگر چند موضوع مرتبط داشته باشد خیلی بهتر است تا چندین موضوع داشته باشد اما نتواند آن طور که باید و شاید نیاز کاربر خودش را برطرف کند. بنابراین از داشتن موضوعات بسیار زیاد در سایت خود اجتناب کنید و اگر فرصت زیادی دارید برای موضوعات دیگر سایت های جداگانه ای در نظر بگیرید.
1 مشخصات کردن کلمات کلیدی سایت:
بعد از مشخص کردن موضوعات سایت مهمترین کلمات کلیدی سایت خود را مشخص کنیددر انتخاب کلمات کلیدی خود بسیار دقت کنید از ابزار گوگل ادوردز استفاده کنید و میزان جستجوی کلمات کلیدی خود در گوگل را بیابید.

ابزار گوگل ادوردز Adwords google :
این ابزار به شما کمک می کند تا میزان سرچی که هر کلمه در گوگل دارد مشخص شود برای استفاده از این ابزار کافی است به آدرس زیر مراجعه کنید.
https://adwords.google.com/o/KeywordTool
بعد از ورود به سایت با این صفحه روبرو می شوید.

در قسمت 1 کلمه مورد نظر را بنویسید بر روی علامت ضربدر قسمت 1 و 1 کلیک کنید تا کلمات مرتبط نیز نمایش داده شود و در قسمت 2 رمز خواسته شده را وارد نمائید. برای مثال ما کلمه طراحی سایت را وارد می کنیم تا با هم ببنیم چه میزان جست و جو می شود.

همان طور که مشاهده می کنید با کمک این ابزار می توانید کلماتی که بیشترین جست و جو را دارند و با موضوع وب سایت شما هم خوانی دارند را مشخص کنید زیرا بعضی از افراد کلماتی برای سئو انتخاب می کنند که آنچنان جست و جویی ندارد و این کار می تواند به نوعی وقت تلف کرئن باشد. برای مثال ما برای این سایت قصد انتخاب کلمات کلیدی را داریم و میزان ارقام جست و جو به
شکل زیر است:
طراحی سایت: 7000
طراحی سایت ارزان: 880
طراحی وب سایت:2700

طراحی وب: 49500
ساخت سایت: 40500
طراحی سایت شرکتی: 170
طراحی سایت شخصی: 480
ساخت وب سایت: 12100
خب منطقی است از بین 8 عبارت بالا عبارت های طراحی سایت، طراحی وب سایت، ساخت سایت، ساخت وب سایت و طراحی وب را انتخاب کنیم توجه داشته باشید در ابتدا 1 الی 3 کلمه را هدف برگزینید و با آن کلمات کار خود را شروع کنید. اوایل کار برای این که ایمانتان به تکنیک های سئوزیاد شود کار خود را با کلمات ترکیبی آغاز کنید. برای مثال اگر کارتان فروش کیف زنانه است می توانید کلمه فروش کیف زنانه یا کیف زنانه ارزان را به جای کیف زنانه انتخاب کنید.

1 – عنوان  وب سایت:
نوشتن عنوان سایت نیاز به دقت زیادی دارد. زیرا در الگوریتم های جدید برای گوگل بسیار مهم است که شما سایت خود را برای کاربر آماده کرده اید یا برای موتورهای جست و جو .از این رو باید عنوان سایت خود را بسیار طبیعی بنویسید و دقت داشته باشید که این عنوان باید در نگاه اول معرفی کننده وب سایت شما به کاربرانتان باشد. مثلا برای سایتی که ما در حال بهینه سازی آن هستیم این عنوان می تواند خوب باشد.

ایساتیس مجری طراحی وب سایت و ساخت سایت

توجه دارید تمام 3 عبارتی که ما قصد بهینه سازی آن را داریم در عبارت بالا گنجانده شده است البته اگر به فکر گرفتن نتیجه سریعتر هستید می توانید کمی تغییرات در این عنوان دهید اما باید توجه داشته باشید این عنوان نباید شبیه به یک عنوان اسپم باشد و حدالامکان از کارکتر های و | – کمتر استفاده کنید.

2 -توضیحات متا معرفی کننده وب سایت – Description tag :
پس از مشخص نمودن عنوان وب سایت باید در نوشتن توضیحات متا سایت یا همان متاتگ توضیحات ) Description tag ( دقت زیادی داشته باشید. تگ توضیحات شرح مختصری از محتوای مطالب شما در نتایج جستجو را نمایش میدهد، تمامیموتورهای جستجو از این تگ استفاده میکنند و شما میتوانید انتخاب کنید که توضیحات وب سایت شما چگونه باشد.در محتوای این تگ نباید توضیحات سایت شما بیش از 021 حرف داشته باشد در غیر این صورت توضیحات سایت شما به صورت کامل در نتایج جستجو نمایش داده نخواهد شد. در شکل زیر می توانید تصویر عنوان title و متاتگ توضیحات Description tag را در موتور جستجوی گوگل مشاهد کنید.

باید توجه داشته باشید که یک توضیحات خوب می تواند درصد قابل توجهی نرخ ctr یا همان کلیک بر روی لینک های شما را در گوگل افزایش دهد. در توضیحات متای سایت خود به طور حرفه ای از کلمات کلیدی استفاده کنید فقط توجه داشته باشید در عین حال بهترین مفهوم را برای کاربر داشته باشد.

ادامه دارد…

پروژه متفرقه page ranke / آموزش سئو / افزایش بازدید سایت / افزایش ترافیک سایت / بهینه سازی سایت / بهینه سازی وب سایت / بهینه کردن سایت / سئوی سایت /

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *